poniedziałek, 21 maja 2012

Sens dobrobytu

Dobrobyt nie jest tylko posiadaniem dostatecznej ilości pieniędzy do zaspokajania swoich pragnień, ponieważ rzeczy najważniejszych i tak nie da się kupić. Dobrobyt oznacza, że wszystko w Naszym życiu " dzieje się dobrze "...
Fakt, że mamy odpowiedniego partnera, odpowiednich przyjaciół, Nasza praca sprawia Nam radość   i satysfakcję to, że mieszkamy w odpowiednim miejscu, ciesząc się z tego, co mamy i nie unikamy okazji do złożenia światu podziękowania za otrzymane dary. Dziękujemy pomagając Naszym bliźnim, społeczności, w której żyjemy, i czynimy to  według Naszych sił i możliwości. Istotnym warunkiem, który musi  być spełniony, abyśmy mogli doświadczyć powodzenia w życiu, to  przekonanie, że jesteśmy warci sukcesu. Każdy z nas urodził się po to, aby być szczęśliwy i osiągać sukcesy. Nieprawda, że istnieją ludzie od urodzenia przeznaczeni do zaznawania nieszczęść czy też szczęścia. Bogactwo świata ofiarowuje się Nam codziennie. Jeśli otworzysz się wewnętrznie i staniesz się świadom tkwiącej w Tobie siły, nie wyrządzając przy tym nikomu krzywdy i częściej będziesz się nią posługiwał w odpowiedni sposób, tym częściej będą Ci się przytrafiać różne prawdopodobne "przypadki", których nigdy byś się nie spodziewał, przyjdzie rozwiązanie i nastanie radość.
Nie ma sensu spierać się  o to, czy prawa duchowe istnieją czy też  ich nie ma, ponieważ każdego dnia doświadczamy ich aktywne skutki, choć najczęściej dzieje się to poza Naszą świadomością. Jednak gdy zaczniemy głęboką pracę nad Sobą uwzględniając przy tym dobro,  w pewnym stopniu będziemy mogli jest zobaczyć, poprzez odczucie ich skutków.
Ktoś  kiedyś powiedział, że na Ziemi musiałby panować niewyobrażalny chaos, gdyby prawa przyrody zaczęły działać dopiero od momentu, kiedy ich istnienie zostało potwierdzone przez człowieka.
Prawa działają zatem także wtedy, gdy nie wiemy o nich. Wszelkie obszary naszego życia są podporządkowane pewnym regułom i prawidłowościom. Cały wszechświat zorganizowany jest wedle określonego porządku, działającego zawsze i wszędzie. Nie bez przyczyny starogreckie słowo "Kosmos" w języku niemieckim tłumaczone jest jako "porządek", dokładniej "porządek świata". Słowo "kosmos" oznacza zatem, że wszystko w życiu toczy się w ramach określonych reguł, bez których nie byłoby w stanie funkcjonować Nasze ciało.
Zadaniem życiowym każdego z nas jest zadbanie o rozwój, poprzez zbieranie doświadczeń i odpowiednie spożytkowanie danych Nam zdolności, doskonalenie ich, licząc się przy tym z drugim człowiekiem. 
window.setTimeout(function() { document.body.className = document.body.className.replace('loading', ''); }, 10);