sobota, 9 czerwca 2012

Umysł lekiem na stres i problemy - medytacja


Medytacja to ćwiczenia umysłu i ciała pozwalające zredukować stres. Czy tylko? Dzięki medytacji możemy przenieść się w dowolne miejsce na ziemi. Przenieść tam nasz umysł i zapomnieć, choć przez chwilę, o problemach dnia codziennego. Jak osiągnąć wewnętrzny spokój? Jak wyciągnąć wnioski z chwili wyciszenia?

Jak stworzyć miejsce do medytacji?
Medytacja uspokaja umysł, poprawia koncentrację, relaksuje, łagodzi stres oraz depresję. Co jest potrzebne, aby to wszystko osiągnąć? Można stworzyć odpowiedni klimat poprzez ustawienie ulubionych przedmiotów w pokoju. Mogą to być świece, kadzidełka, kamyki, piękny kwiat, obraz, muzyka. Cokolwiek, co sprawi, że się wyciszymy.

Sięgnij do swego umysłu
Wycisz i uspokój ciało poprzez głębokie oddychanie. Wybierz jakiś przedmiot lub myśl, na której będziesz mógł się skoncentrować. Pozwól, aby twe myśli płynęły – niczym szemrzący strumyk. Niech przypływają i odpływają od Ciebie. 

Skoncentruj się na spokojnym, miarowym oddechu. Nie denerwuj się, gdy zaleje Cię fala myśli i zdarzeń. Po prostu wróć do przedmiotu medytacji. Wszystkie te działania prowadzą do wyciszenia umysłu, uzyskania wewnętrznego spokoju. Jeśli będziesz medytować częściej, to szybciej go osiągniesz.


window.setTimeout(function() { document.body.className = document.body.className.replace('loading', ''); }, 10);