Nasza planeta i Twój wpływ na Nią


Człowiek w swej dość krótkiej historii dokonał zmiany oblicza Ziemi w sposób zasadniczy. Jest on jedyną istotą żywą, która może zmieniać środowisko naturalne. Otaczający nas świat ma na nas ogromny wpływ, także, gdy chodzi o nasze samopoczucie. Człowiek i środowisko powinni żyć ze sobą w absolutnej symbiozie, czyli - wzajemnie sobie służyć. Ludzie jako istoty najbardziej rozwinięte, również niszczą środowisko naturalne.
Jest to związane z mocnym rozwojem gałęzi gospodarki, oraz przemysłu, które stwarzają dużo problemów związanych z środowiskiem. W takich przypadkach można się spotkać z opiniami, że to nie nasza wina, że to sama nasza planeta nie radzi sobie z takim stanem. Myślenie to nie jest poprawne, a nawet można powiedzieć, że jest naiwne, ponieważ to my odpowiadamy za stan środowiska i to my powinniśmy postarać się o to by ten stan zmienić.
Jeśli w porę się nie opamiętamy i nie zaczniemy zwracać uwagi na wiele problemów jakie tworzymy tutaj może się okazać, że będziemy mieli z tym problem. Ziemia bowiem nie poradzi sobie sama z tak ogromną ilością zanieczyszczeń jakie człowiek wytwarza i bez naszej pomocy zacznie zamierać.
Nasza postawa w świecie, oraz funkcjonowanie ma znaczny wpływ na warunki w jakich się znajdujemy, ponieważ to my sobie sami je stwarzamy.dnia 20 sty 2012
window.setTimeout(function() { document.body.className = document.body.className.replace('loading', ''); }, 10);